Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Статті

Консультація для батьків на тему: "Як залучити дітей до морально-патріотичного виховання вдома"

Тема: Як залучити дітей до морально-патріотичного виховання  удома.

Мета: Підвищити рівень теоретичної підготовки батьків щодо питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення. Формувати систему знань у батьків про роль сімї в патріотичному вихованні дітей. Спонукати батьків до виховання в дітей гордості та вдячності до своєї держави, свого народу. Розвивати творчий потенціал батьків і дітей через організацію спільної діяльності. Підвищити педагогічну культуру батьків, встановити з ними довірливі і партнерські відносини.

 

 

Дошкільний вік є сприятливим періодом для розвитку патріотичних почуттів. Патріотичні почуття дошкільників формуються в процесі спілкування з оточуючим  середовищем , людьми , виконання  з ними спільної діяльності. Патріотизм кожної дитини починається з рідної домівки , домашнього  вогнища . « З родини йде життя  людини » саме так говорить народна творчість про родину.

 

« Молитва за українську родину »

Цвіте калина біля хати,

Курличуть в небі журавлі,

А на покутті Божа Мати

І хліб румяний  на столі.

Це все мій дім , це Батьківщина,

Що Україною зову.

Моя сімя , моя родина,

За них я Господа молю.

Пошли нам, Боже  , благодаті:

Любові , щастя і добра.

Хай кожну українську хату

Господь завжди  оберіга .

Хай буде злагода в родині,

Хай дім ваш повниться теплом.

Радійте старцеві й дитині

І за добро платіть добром.

Щебечуть діти у господі,

А на калині соловї.

Пливе молитва з уст народу

І хліб святиться на столі.

Це все мій дім , це Батьківщина,

Що Україною зову,

Моя сімя, моя родина.

За них я Господа молю.

                                                                / Галина Рудик /

 

Ми навчаємо дитину з перших років життя любити батьків , допомагати їм. Велике значення в патріотичному вихованні дошкільнят мають традиції та звичаї сім’ї. Потрібно , щоб діти пам’ятали в дошкільному віці , звичайно з допомогою дорослих , про дні народження батька та матері , сестер та братів, бабусь та дідусів , не забували про подарунки для них. А коли ще й подарунки зроблені своїми руками – це дуже приємно , і радісно.

    Якщо ви насправді хочете виховати у вашої  дитини любов до рідного села, міста, батьківської хати , якщо ви хочете , щоб запах квітучих каштанів і бузку в дорослому житті повертав ваших дітей до рідних порогів не забудьте:

  • При нагоді відвідати разом  всією родиною краєзнавчий музей.

Після відвідин обговоріть з дітьми те що ви там побачили.

  • Побувати в прабабусь та прадідусів і розповісти , що вони знають про історію рідного села ( міста ) . Які цікаві легенди , приказки , колискові вони знають ? Запишіть , а потім завчіть їх з дітьми.
  • В день Перемоги всією родиною вшанувати ветеранів Великої Вітчизняної війни , покладіть квіти до памятника.
  • Разом з дітьми посадіть біля свого будинку квітники, дерева. Доглядайте за ними разом з дітьми.
  • Знайомте дітей зі звичаями  та традиціями рідного краю.
  • А якщо ви хочете посіяти в душі дитини золоті зернятка духовності, любові до рідного краю, слова , співайте , читайте , спілкуйтеся із нею мовою кращих творів українського фольклору та видатних поетів і письменників.
  • Створіть сімейний фотоальбом « Я і моє село Кирдани ».
  • Не кажіть при дитині поганого про країну. Адже Батьківщину як і батьків не вибирають. Говоріть більше позитивного. Якщо з дитинства закласти маленьке зернятко патріотизму , воно потім зможе  прорости.                         
  • Любов до Батьківщини – це і любов до природи рідного краю. Ви повинні привчати своїх дітей милуватися природою її красою , дзюрчанням струмка , співом  птахів. Виховувати любов до рідного краю , важливо привчати дитину берегти природу , охороняти її.
  • Повертаючись з дитиною з дитячого садочка ,провести з нею бесіду « Що я помітив цікавого ? ». Це вчить спостережливості , допомагає формувати уявлення про навколишнє .

 

Плекаючи у дітей почуття любові до Батьківщини , виховуючи майбутнього громадянина , ви повинні передусім  прищепити дітям глибоку повагу і турботливе ставлення до своєї малої Батьківщини рідного села, району.

 

Категорія: Статті | Додав: ZavDNZ (31.01.2018)
Переглядів: 1064 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: