Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Статті

Тематичне заняття "Шануй батька і матір"

Тема                        Шануй  батька  і  матір 

Мета: Викликати у дітей стійкий інтерес до найближчого соціального оточення – сімї та родини.

Розширювати знання дошкільників про свій родовід, вчити їх шанувати свій рід, берегти  пам’ть  про нього.

Навчити дітей знати не лише своїх батьків, а й найближчих родичів третього покоління – дідуся і бабусі, по можливості і четвертого – прадідуся і прабабусі.

Ознайомити дітей з оповіданням В. О. Сухомлинського  «Чорнобривці». Показати , як в усній народній творчості  відбито родинні стосунки , використовуючи прислівя, приказки.

Розвивати елементи логічного мислення , допитливість, зв’язне монологічне мовлення, збагачувати  і зміцнювати пам’ять , розвивати чуйність , доброзичливість , милосердя.

Виховувати у дітей повагу до всіх членів родини ( Мами, тата, бабусів, дідусів, сестри, брата), бажання турбуватися про близьких. Викликати почуття гордості  про свою сімю.

 

 

Хід заняття:

Діти сьогодні у нас не зовсім звичайне заняття. Ви це могли помітити навіть з того , як розміщено ваші стільчики великим колом. У такому дружньому колі ми пізнаємо свій родовід і як треба шанувати своїх найближчих рідних. (Лине пісня про Україну,читається легенда про Україну).

  • Як називається наша країна? «Україна».
  • А де ми з вами живемо? «с. Кирдани».

Вихователь: Сьогодні діти уявіть собі ми з вами завітаємо до сільської оселі. По серед двору стоїть стара прадідівська хатина. Поруч з нею господар посадив кущ калини, який пишним цвітом на весні прикрашає усю оселю. Біля калини на високому стовпі хазяїн прилаштував колесо, на якім лелека змайстрував своє гніздо. З іншого боку хатини росте  великий кремезний дуб. Йому дуже багато років. У нього пишна крона, вузлувате міцне коріння та могутній стовбур. Дерево дуже гарне і повне сили. Але що  станеться з цим велетнем коли його зрізати під корінь.( Дерево зівяне, дерево засохне, дерево впаде, дерево струхне).

Вихователь: А чому воно всохне та пропаде?

  • Що дає дереву коріння? (дерево дістає своїм  корінням  воду, без води воно не може жити).

Вихователь: Так. Без коріння сад не зацвіте,без коріння всохне все живе.                     -     А тепер  уявіть собі, що це не дерево, а наше дерево родоводу. Що тут є корінням і де ви  на цьому дереві ви знайшли себе, найменших членів роду?     ( Діти – молоденькі  листочки. Гілки тата і мами. Стовбур міцний- це наші дідусі та бабусі. А коріння це вже наші прадіди.)

Вихователь: - А тепер знову  уявіть собі, що якась сила страшним мечем відтяло ваше коріння. Чи довго зеленітимуть листочки?

( Ні вони швидко зівянуть).

Вихователь: - А чи знаєте, яка у тому корінні сила? (ні)

  • Коли у корінні дерева  - сік землі, то у корінні кожного родового дерева – память роду, а берегинею роду є хата оселя усе що в ній є, це все збагачує сімю. – А що у вас дітки дома є дуже цінне що бережуть ваші батьки та бабусі . (Фотографії,хліб, ікони, обереги, вишивки).
  • А зараз я вам прочитаю цікаве оповідання В.О. Сухомлинського «Чорнобривці». Але книжка в нас сьогодні не звичайна, а чарівна бо зроблена власними руками . А ще в ній подивіться  що є , не звичайне , це ваші малюнки та аплікації. Які ми робили   на заняттях.

-Як називається оповідання? ( Чорнобривці).

-Що це таке Чорнобривці? ( квіти).

-У кого ростуть біля хати Чорнобривці? ( біля хати мама сіє насіння).

- Про кого розповідається  в оповіданні ? (про бабусю та внука і квіти чорнобривці).

- А що бабуся зробила весною на грядці ?( посіяла насіння Чорнобривців).

- А для чого садять Чорнобривці?( Щоб було красиво).

- А ви бачили насіння Чорнобривців? Я вам ось покажу.

- Які вони , як зацвітуть? ( красиві, пахучі , жовті, червоні, Коричневі, високі, низенькі, осінні).

- А про кого ще розповідається? ( Про людський рід).

- А для кого живе людський рід? ( Для щастя).

Вихователь: Запамятайте діти на все життя народну мудрість: Тільки той щастя має, хто свій рід любить та прославляє.

Фізкульт  хвилинка.                                                                                                    Вихователь: - А зараз ми з вами попадемо в родину і побачимо її щасливі години  життя,  стосунки, повагу як живе родина.

  • Тата , мами, сини, і дочки. Як можна назвати одним словом. ( Сімя).

Вихователь: Хто тебе так щиро любить, і вбирає, і голубить, і кладе у постіль спати?( Це моя матуся, це моя добра матуся , це моя найкраща матуся,  найрідніша матуся).

Мама все найрідніше , найдорожче, наймиліше увібрало в себе це дивовижне сонячне слово. Матінка - вся гордість світу від неї. Матуся – найдорожча в світі людина для вас. Мама берегиня роду. Ось ми і поговорили про одного члена сім’ї. Про кого? ( про маму).

  • А хто підготував сьогодні  віршика чи прислівя про маму? Хто хоче розповісти?

Діти: - Мати годує дітей, як земля людей.

  • На  сонці тепло, біля матері добре .
  • Щастя і доброту матері знайду.

Вихователь : Діти а хто разом з мамою створює затишок у домі, у кого сильні, майстрові руки ( Тато). А давайте подумаємо який буває тато. (сильний, добрий , красивий , в нього завжди добрі очі , він завжди ходить    зі мною на рибалку , най любиміший , він дуже любить мене). Так дітки з давніх –  давен  тато – господар дому. Він опікується сімєю. А хто підготував віршика про тата? (Батькова хата усім багата).

Вихователь: Добре дітки. Але в сімї є найшановніші люди  - це дідусі та бабусі. У кого з вас в сімї живе дідусь і бабуся? А зараз про своїх дідусів та бабусів хто розповість віршика? (розповідь віршиків )

    Так дітки дуже добре коли дідусь та бабуся біля вас, разом  з ними завжди затишок у хаті. А скажіть мені якщо дідусь та бабуся живуть далеко, що треба зробити щоб їх побачити? (потрібно поїхати в гості, а ще можна подзвонити, написати листа).А якщо живуть близько біля вас? (потрібно піти до них в гості).

Вихователь: Так вірно потрібно часто відвідувати їх, щоб вони раділи зустрічам. Дідусів і бабусь потрібно шанувати. Ось і сьогодні ми з вами завітаємо в гості до бабусі нашого вихованця Дениска. А Дениско розкаже нам про свою бабусю. Беріться всі за ручки і підемо у світлицю до бабусі (розповідь бабусі).

Вихователь: Олено Миколаївно , ми разом з дітками дякуємо вам за вашу  розповідь і гостину. Ось дітки ми з вами поговорили про рід, про сімю. У сімї образно кажучи закладається коріння з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди. Ми повинні берегти свій рід , свій родовід , пам’ятати про нього. Сьогодні ви побачили родовід нашого Дениска , а я вам кожному роздам ось такі символічні дерева , які ви заберете додому і разом зі своїми батьками складете свій родовід. А потім ми з вами разом  їх розглянемо. Із   сьогоднішнього заняття ви дітки зрозуміли , що сім’я повинна бути дружня та гарна і тільки тоді буде міцна наша держава – Україна.(лунає українська пісня «Родина» у виконанні А. Матвійчука і діти танцюють танок).

        

        

Категорія: Статті | Додав: ZavDNZ (31.01.2018)
Переглядів: 872 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: